Свържете се с нас q@h-biota.com O8798O491O
Назад до Ч.З.В.

H-biota kolicare

1. Как да прилагам H-biota kolicare?

Препоръчва се преди всяка употреба флаконът да се затопли леко с ръце за 1 минута и да се разклати енергично, за да се улесни повторното суспендиране на неразтворимите частици. Дайте 5 капки на бебето - с капкомер, с лъжичка или върху гръдното зърно на майката. H-biota kolicare е подходящ както за кърмени, така и за изкуствено хранени бебета, което означава, че капките могат да се добавят и към всякакъв вид мляко.

2. Нормална ли е видимата утайка?

Да, тези визуални агрегати от пробиотични бактерии са възможни и нормални. Пробиотикът е гранулиран прах, който не е напълно разтворим в масло и с времето може да се утаи на дъното на флакона.

3. Защо се препоръчва H-biota kolicare да се прилага преди или след първото хранене?

Това е само препоръка с цел да не се забравя дневния прием на пробиотика.

4. Колко често може да се прилага H-biota kolicare и колко дълго?

Един флакон H-biota kolicare (8 mL) е достатъчен за около един месец, но продуктът може да се използва толкова дълго, колкото желаете. Всеки флакон съдържа минимум 1 милиард бактерии на доза (5 капки). Препоръчителна употреба: 5 капки (0,25 mL), веднъж дневно, за предпочитане с първото хранене и по едно и също време всеки ден.

5. Продуктът има препоръка: "Не превишавайте препоръчителната дневна доза." Защо?

Няма описани странични ефекти, но изречението трябва да присъства на опаковката за регулаторни цели.

6. Как се съхранява H-biota kolicare?

H-biota kolicare е стабилен и трябва да се съхранява на хладно и сухо място, не е необходимо да е в хладилник. Всъщност, съхранението му в хладилник ще направи маслото гъсто и восъчно, както обикновено се случва с натуралните масла.

7. За каква възрастова група се препоръчва H-biota kolicare?

При доносени новородени от първите дни на живота до 6 месеца против бебешки колики. Може също да се прилага за подпомагане на повторното заселване на нормални за човека видове Bifidobacteria, какъвто е нашия щам Bifidobacterium longum (за разлика от щамовете B. animalis) при деца до 3 години (Wong et al. Beneficial Microbes 2018; Odamaki et al. Int J Genomics 2015).

8. Този продукт съдържа ли алергени?

H-biota kolicare не съдържа глутен, генно модифицирани организми (ГМО), лактоза и алергени (Regulation –EU- No 1169/2011).

9. Има ли опасения за безопасността?

Безопасността на H-biota kolicare се доказва от следните факти:

  • B. longum и P. pentosaceus присъстват нормално в човешката кърма (Quigley et al. FEMS 2013). Извършените анализи при плъхове и с двата щама потвърждават липса на токсичност.
  • Извършват се годишни оценки на фармакологичната бдителност и към днешна дата няма възникнали проблеми с безопасността.
  • Продуктът е на пазара от 2015 г. и са продадени повече от 1 милион опаковки, но не са регистрирани никакви сигнали за възникнали странични реакции.
10. Как изглежда съдържанието на флакона H-biota kolicare?
  • Правилно ресуспендиране: В първите дни на употреба, след правилно ресуспендиране продуктът ще изглежда прозрачен с малки бежови до светлокафяви/светложълти неразтворени частици. След отваряне на флакона, в продължение на няколко дни, цветът му става тъмно жълт. Това не засяга качеството и свойствата на продукта.
  • Неправилно ресуспендиране: Ако ресуспендирането не е извършено правилно (флаконът не е достатъчно енергично разклатен), продуктът ще изглежда прозрачен и след няколко дни неразтворимите частици ще се съберат като утайка на дъното на флакона.
11. Кой е източникът/какъв е произходът на щамовете на продукта?

Известно е, че и двата вида B. longum и P. pentosaceus са налични в човешката кърма.

Както Bifidobacterium longum CECT 7894, така и Pediococcus pentosaceus CECT 8330 са изолирани от фекалиите на здрави кърмачета. Тъй като тези бебета са естествено хранени, се очаква източникът на щамовете да е кърмата.

12. Препоръчва ли се H-biota kolicare като превантивно средство?

Да, защото може да помогне за намаляване на условно патогенни Enterobacteria, за повторно заселване на човешки Bifidobacteria и за намаляване на чревно епително възпаление, преди това да доведе до някакви симптоми. Трябва да се отбележи, че промените в естествената микробиота на бебетата са свързани с повишен риск от алергични, автоимунни и метаболитни състояния по-късно в живота (Milani et al. Microbiol Mol Biol Rev 2017; de Goffau et al. Nature 2019).

13. Каква бактерия е P. pentosaceus?

Pediococcus pentosaceus е често срещана бактерия, присъстваща в кърмата и изпражненията на бебето (Martin et al. Breastfeed Med 2010; Osmanagaoglu et al. Probiotics Antimicrob Proteins 2010; Albesharat et al. Syst Appl Microbiol 2011). Освен това, щамовете P. pentosauceus са изолирани от майчиното мляко и е доказано, че имат интересни пробиотични свойства (Martin et al. Breastfeed Med 2010; Osmanagaoglu et al. Probiotics Antimicrob Proteins 2010).

14. Защо нашият B. longum е толкова специален?

Човешките резидентни Bifidobacteria имат специфични генетични и физиологични характеристики: разграждане на растителни фибри, синтез на витамини. Те са предпочитани за чревна колонизация при хора. Но, само някои конкретни видове от тях могат да използват сложни захари (олигозахариди) от човешката кърма (HMOs) като съвместно еволюиращ симбиотичен механизъм. Само някои щамове Bifidobacteria, какъвто е B. longum CECT 7894 имат специфичен ензим, който разгражда HMOs 3 пъти по-бързо от подобни ензими (Yamada et al. Cell Chemical Biology 2017; Sakurama et al. JBC 2013). Тази симбиоза помага на бебето при усвояването на майчиното мляко и позволява добрата колонизация на B. longum.

15. Ефективността на H-biota kolicare зависи ли от вида на хранене на бебето?

Проведено е проспективно наблюдателно клинично изпитване при кърмачета на възраст от 1 седмица до 10 месеца, диагностицирани за бебешки колики и/или с функционални стомашно-чревни разстройства (FGIDs) (Navarro et al. Ann Nutr Metab 2019).

Резултатите показват, че видът на хранене, начинът на раждане, полът, телесното тегло и др. не оказват влияние върху намаляването на тежестта на коликите при бебета, приемащи тази пробиотична формула. Следователно, видът на хранене не влияе върху ефективността на H-biota kolicare, за разлика от други пробиотици при детски колики.

16. Какви са основните характеристики и предимства на H-biota kolicare?
  • H-biota kolicare е пробиотик от човешки произход - и двата щама са изолирани от здрави бебета.
  • Намалява бебешкия плач, като редуцира броя на епизодите на плач и тяхната продължителност от първия ден.
  • Увеличава бактериалното разнообразие в чревната екосистема и относителното изобилие на Bifidobacterium (особено B. longum), които играят ключова роля в развитието на микробиотата на бебето.
  • Ефективността му не зависи от вида на хранене (с адаптирано мляко или кърма) и начина на раждане (цезово сечение или вагинално).
  • Не произвежда газове поради хомоферментативния си метаболизъм, има противовъзпалителен ефект и стимулира растежа на полезни бактерии, като същевременно намалява чревните патогени като Enterobacteria (основни причини за възпаление и газове в червата на бебето).
17. Дали Bifidobacterium longum и Pediococcus pentosaceus са чувствителни или резистентни към някакъв антибиотик? Възможно ли е да се комбинира H-biota kolicare с антибиотично лечение?

Нашите продукти са тествани с помощта на валидиран протокол ISO 10932, за да се потвърди, че щамовете в тях не представят гени за антибиотична резистентност (ISO 10932, 2010; EFSA Journal 2018). Според EFSA всички пробиотици трябва да бъдат изследвани, за да се определи тяхната чувствителност към широк спектър от антимикробни агенти, които са важни за човешкото здраве. Когато приемате антибиотици, препоръчваме прием през интервали от 12-24 часа с H-biota kolicare, за да се избегне ефекта в пробиотичните щамове.

Задай въпрос

Запитване
Вашето име
Ел. поща за връзка
loading...